Zalety finansowania sprzętu czyszczącego przez leasing.

Leasing finansowy jest korzystnym sposobem finansowania sprzętu, jaki będzie nam potrzebny w naszej działalności.  Pozwoli ci on na zakup sprzętu, jaki potrzebujesz, a jednocześnie nie nadweręży znacząco twojego budżetu, ponieważ wszystkie płatności będą już z góry ustalone. Ponadto, pozwoli ci on zachować wszelkie istniejące otwarte linie kredytowe, które nadal będziesz mógł mieć do swej dyspozycji. Wreszcie, comiesięczne opłaty będą sklasyfikowane jako wydatek eksploatacyjny, a co za tym idzie, będą one mogły być całkowicie odliczane od podatku w postaci kosztów uzyskania przychodu.

 

Obniżenie podstawy opodatkowania

Opłaty leasingowe są sklasyfikowane jako wydatek eksploatacyjny i dlatego też całość tychże opłat staje się kosztem uzyskania przychodu i w 100% podlega odliczeniu od podatku.

 

Przepływ gotówki

Bezpośredni zakup sprzętu może często wiązać się z poważnym zachwianiem finansów naszej firmy. Opcja leasingu pozwala załagodzić ten problem, pozwalając na wywiązywanie się z naszych zobowiązań w postaci comiesięcznych, stałych rat, leżących jak najbardziej w granicach naszych możliwości finansowych.

 

Budżetowanie                       

Gdy wielkość rat jest ustalona już na samym początku, późniejsze zarządzanie budżetem staje się o wiele łatwiejsze, ponieważ wiesz już dokładnie, jakie będą twoje przyszłe zobowiązania.

 

Wzrost dochodowości                     

Głównym celem nabycia sprzętu/urządzeń jest z reguły chęć zwiększenia zysków i sprawności rynkowej firmy. Jeśli firma będzie zwlekać z kupnem sprzętu do czasu gdy uzbiera nań fundusze, może to oznaczać, że najzupełniej w świecie nie korzysta ona z szansy natychmiastowego zwiększenia zysków.

 

Niski wkład początkowy

Podczas zawierania umowy leasingowej, zazwyczaj wymagane jest wpłacenie równowartości trzech miesięcznych rat. Co istotne, nie trzeba od razu ponosić żadnych wydatków związanych z podatkiem VAT już na samym wstępie trwania umowy, ponieważ będą nim obciążone dopiero każde kolejne raty umowy leasingowej. Wynika więc z tego jasno, że wydatki, jakie poniesiemy na VAT będą rozłożone w czasie.

 

Zabezpieczenie przed inflacją

Gdy minie już trochę czasu od kiedy podpisałeś umowę, a ceny sprzętu pójdą w górę - twoje comiesięczne raty nie ulegną zmianie, poineważ będą stałe od początku do końca trwania umowy.

 

Zachowanie możliwości podjęcia kredytu

Linie kredytowe w bankach oraz inne możliwości podjęcia kredytu zostają zachowane na poczet późniejszych, ewentualnych potrzeb sfinansowania bieżących kosztów prowadzenia działalności, takich jak np. zakup zapasów czy kredytowanie klientów.

Umowa leasingu zapewnia dodatkową linię kredytową i zazwyczaj nie wymaga żadnej innej formy zabezpieczenia oprócz tytułu własności urządzenia/sprzętu.