Pranie Dywanu - Często Zadawane Pytania

Alergie a produkty do czysczenie dywanów.

Mam klientaów którzy twierdzą że mają largię  na pewne produkty lub są astmatykami. Czy mogę bez żadnych problemów używać produktów chemicznych firmy Prochem?

Ponieważ nie wiemy na co dokładnie klient jest uczulony osoba sprzątająca nigdy nie powininna gwarantować,  że czyszczenie może zostać przeprowadzone bez ryzyka  pojawienia si a jakichkolwiek reakcji alergicznych lub astmatycznych.  Osoba nie powinna przebywać w czyszczonym pomieszczeniu oraz jeżeli jest to możliwe na wszelki wypadek opuści ć, dom dopóki dywan nie wyschnie. Proszę zaoferować  produkt PURE CLEAN który jest bezzapachowy, nie zawiera mydła, wybielaczy optycznych, enzymów lub rozpuszczalników. Proszę pokazać  klientowi  Kartę Charakterystyki  Produktów.  Proszę pozwolić podjąć decyzję klinetowi, czy czysczenie ma zostać przeprowadzone czy nie oraz nie dawać gwarancji.

Mój klient chce wiedzieć , czy pozostanie w domu czasie gdy będę czyścił dywany jest bezpieczne dla dzieci, niemowląt oraz zwierząt domowych.  Co powinienem odpowiedzieć?

Dzieci, niemowlęta oraz zwierzęta domowe powinmy przebywać z dala od miejsc, które są wczysczone do momentu wyschnięcia dywanu.  Nie ma dowodów na to, że jeżli podczas czysczenia  przebywają oni w innej części domu może być to szkodliwe dla ich zdrowia, jadnakże jeżeli mają jakiekolwiek wątpiwości lepiej jest zasugerować aby opuścili dom na czas czysczenia i suszenia dywanów.

Brązowe znaki pojawiają się po czyszczeniu dywanu.

Wyczyściłem wełniany dywan w normalny sposób i po jakimś czasie pojawiły się na nim brązowe łaty.  Co powinienem zrobić?

Pojawienie się wyżej wspomianych brązowych plam może być spowodowne jednym z trzech niżej podanych przyczyn

1.         Brud z głębszych warstw dywanu przebija się na jego powierzcninię.  

2.         Głebokie plamy *prawddopodobie z kawy lub herbaty* przesączają się na powierzcnię dywanu.

3.         Zbrązowienia są spowodowane ligniną, która uwalnia się z juty plecionego dywanu gdy jest on przemoczony.

Środki zaradcze

Przetestuj niewielki obszar plamu pre-sprayem. Jeżeli jest to brud, spowoduje to przeniknie on do powierzni  materiału o właściwościach wchłaniających.  Przebarwienia barwnikowe i celulozwoe nie przenikną.