Ciekawostki z branży czyszczenia cz 2

Najtańszy oferowany przez nas produkt to mosiężny zacisk do zbieraka, sprzedawany już za 35 groszy. Z kolei najdroższym produktem, jaki można odnaleźć w naszej ofercie jest urządzenie do czyszczenia o wdzięcznej nazwie Blazer GT, z możliwością montażu we wnętrzu furgonetki lub przyczepy - dostępne już od 9 495 funtów + VAT (a do zestawu dodajemy gratis mosiężny zacisk do zbieraka)!

 

- Pewien rosyjski przemytnik został niedawno zatrzymany w Sydney, w Australii, kiedy próbował przewieźć 6000 butelek wódki. W czasie przesłuchania, uparcie twierdził, że zawartość butelek została "skażona" w czasie procesu butelkowania, a on sam zamierzał je po prostu sprzedawać jako płyn do czyszczenia. (Miej się więc na baczności, jeśli w przyszłym miesiącu natrafisz na promocyjną ofertę kupna uniwersalnego środka czyszczącego z niebieską etykietą i 40% zawartością alkoholu. Nawet za pół ceny.)

 

- Firma Dyno-Rod musiała niedawno wypłacić odszkodowanie w kwocie 1,2 miliona funtów na rzecz Renktoil, konkurencyjnej firmy zajmującej się zwalczaniem szkodników, po tym jak ta pierwsza dopuściła się nieuczciwych praktyk związanych z werbowaniem pracowników tej drugiej. Ci, z kolei, do nowego miejsca pracy, zabrali ze sobą wszelkie "poufne informacje".

 

- Badania przemysłowe pokazują, że 40% firmowego budżetu przewidzianego na czyszczenie i sprzątanie jest zazwyczaj wydawane na utrzymanie czystości podłóg, z czego 52% jest przeznaczane na środki czystości.

 

- Co najmniej 75% przypadków zatruć pokarmowych w Europie i Ameryce Płn. jest wynikiem nieodpowiedniego transportu i przechowywania żywności. Może warto więc bliżej zapoznać się z gamą naszych bakteriobójczych produktów przeznaczonych dla gastronomii?

 

- Sól jest bardzo często wykorzystywana w produkcji środków czystości, ot choćby do ich zagęszczenia (np. płyn do mycia naczyń)!

 

- Ponad 5% populacji ludzkiej jest nosicielem wirusa wątroby typu B!

 

- "Włoski" w szczotkach tak naprawdę mają niewiele wspólnego z włoskami. Bo tak oto do ich produkcji używa się kokosów ze Sri Lanki, włókna Tampico i korzeni ryżowych z Meksyku, wikliny i trzciny z Indii, specjalnej trawy z Lesotho, Gumati z Indonezji, Sherbro piassavy z Sierra Leone, końskiego włosia z Urugwaju oraz, rzecz jasna, czystej szczeciny z Chin. Skromna miotełka okazuje się więc być niezwykle światowym osobnikiem, zaś jej kij jest produkowany z drewna pochodzącego w dużej mierze z... - no właśnie, potrafisz odgadnąć?    - Polski