Ciekawostki z branży czyszczenia cz 1

 

- Wyprodukowanie papieru z odzysku wymaga użycia większej ilości substancji chemicznych niż produkcja czystego ścieru drzewnego!

 

- Zmieszanie wybielacza i kwasowego środka czyszczącego do toalet (np. Vortex i Toilet Duck) spowoduje powstanie potencjalnie śmiercionośnego chloru gazowego o właściwościach podobnych do gazu musztardowego używanego w czasie I wojny światowej. NIGDY NIE POZWÓL, ABY TWOI PRACOWNICY ŁĄCZYLI ZE SOBĄ ŚRODKI CZYSTOŚCI BEZ UDZIELENIA IM WCZEŚNIEJSZEGO SZKOLENIA NA TEN TEMAT!

 

- Właściciele myjni samochodowych musieli zdjąć pewien zuchwały szyld, po tym jak członkowie rady miejskiej wpadli w nielada histerię. Szyld reklamowy myjni Soapy Rides, który przedstawiał  dziewczynę w bikini pochylającą się nad maską samochodu, z dumą głosił, że myjnia oferuje "najlepszą ręczną robotę w mieście". Rada hrabstwa Yorkshire stwierdziła jednak, że szyld w mieście Goole jest co najmniej nietaktowny, posiada zbyt dominujący element wizualny i w zasadzie nie powinien był być wywieszony bez wcześniejszej ich zgody, po czym zagroziła wytoczeniem powództwa cywilnego. Nigel Kenning, właściciel Soapy Rides, powiedział zdziwiony, że przecież "szyldy i reklamy powinny mieć przecież jakiś dominujący element wizualny".

 

- Pomimo, że popieramy ideę recyklingu, czy ty sam wiesz, w jaki sposób przetwarzane są twoje śmieci? Nie tak całkiem dawno odnaleziono kwestionariusze ankiety konsumenckiej przeprowadzonej przez firmę Scottish Power, zawierające szereg poufnych informacji. Okazało się, że były one użyte przez brytyjskiego turystę w charakterze wyściółki do fajerwerków, które odpalał na Sri Lance!  ZASTANÓW SIĘ WIĘC DWA RAZY ZANIM COŚ WYRZUCISZ!

 

- W ciągu ostatnich kilku lat, nasz kluczowy dostawca środków chemicznych PROCHEM wypuścił na rynek znaczną ilość nowych i ulepszonych preparatów. Produkty charakteryzują się użyciem nowego surowca do ich produkcji, zwiększoną wydajnością i skutecznością czyszczenia, zmniejszeniem skutków oddziaływania na środowisko, a także specjalnymi systemami bakteriobójczymi o znacznie zwiększonej skali działania. Wpływ tych zmian jest widoczny przede wszystkim w tym, że od tego czasu nie mamy sobie równych, jeśli chodzi o skuteczność i cenę produktów czyszczących. Co więcej, powyższy proces rozwoju, unowocześniania i modernizacji naszych produktów będzie dawać naszym klientom zasadne poczucie nieustannej przewagi konkurencyjnej nad innymi.

 

- Zbierak do okien z jednym gumowym piórem, wynaleziony w 1936 roku przez Ettore'a Sceccone'a, jest dziś nadal najpopularniejszym narzędziem do czyszczenia okien! 

 

- Żaden produkt w sprayu nie może, zgodnie z prawem, zawierać substancji niszczących warstwę ozonową ziemi!

 

- Zgodnie z prawem, każdy pracodawca zobligowany jest do umieszczenia w miejscu pracy kopii przepisów BHP!